Praca po weterynarii

Praca po weterynarii

W 1950 roku problem, że pojawiły się w wodzie było syntetyczne detergenty. Produkt ten stosuje się w gospodarstwie domowym do prania bielizny. Obietnica jaśniejszym środkiem czyszczącym porównanie ubezpieczenia oc wash wykonany detergenty te natychmiastowy sukces. Detergent zastąpione wspólną biodegradowalny mydła w gospodarstwach domowych oraz w zastosowaniach przemysłowych. Jednak, gdy piana z tych detergentów wpływ na nasze zaopatrzenie w wodę, rząd zrozumiał, że detergenty są niebezpieczne dla naszego środowiska.

Te nowe detergenty, że obiecane bielszy popłuczyn nie ulegają biodegradacji. Bakterie nie mógł zmienić je w prosty substancji, które mogą być zintegrowane z naturą. Publicznej był zaniepokojony, kiedy masy pianki pojawiły się na powierzchni wody w podziemnych. Strumieni i jezior stał wzburzony wieże piany. Woda do picia w społecznościach był spieniony. Coś trzeba było zrobić.

W 1960 roku, naukowcy i chemik warunkiem formułę dla producentów detergentów, które złożyły detergentów mniej pienisty. Rozwiązaniem mniej spienione detergentów działał świetnie, ale stworzyła kolejną groźniejszy problem. Nowe udoskonalone detergenty zawarte fosforany.

Fosforany stymulują wzrost roślin. Glony, rośliny zielone i inne rośliny w rzekach i jeziorach rosły duże i zmniejszona ilość tlenu dostępnego dla wzrostu. Brak tlenu zabił roślin, a także ryby. Wildlife zaczęły umierać. Wtedy producenci chemiczne wprowadzane chwastobójcze i pestycydów do środowiska z obietnicą pomocy rolnictwa. Produkty te zatrute ryby, ptaki, aw niektórych przypadkach, człowieku.

W 1956 roku pierwszy oficjalny przypadku rtęci dotkniętych "choroba" została udokumentowana w małej wiosce w Japonii. Choroba jest obecnie określane jako choroba Minamata. Duże ilości rtęci znaleziono w wodach Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i innych mieszkańców.

- autor artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *